DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3085900,57%
Mersin
16°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Balıkesir İmplant Tedavi

Balıkesir İmplant Tedavi

Balıkesir implant tedavisinde dişte oluşan hasarlar hekim tarafından ayrıntılı bir şekilde kontrol edilir.

ABONE OL
16 Kasım 2022 11:18
Balıkesir İmplant Tedavi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir implant tedavisinde dişte oluşan hasarlar hekim tarafından ayrıntılı bir şekilde kontrol edilir. Kontrol sonucunda istenmeyen diş kırıklıkları ağrılar ve çürükler varsa mutlaka implant tedavisine ihtiyaç duyulur. İmplant tedavisi 18 yaş ve üzerine tamamlamış kişiler tarafına uygulanır. Yeteri kadar ağız ve diş gelişimi sağlamış insanlara yapılması gerekiyor. Çünkü çene ve kas sistemini sağlamamış insanların implant tedavisi uygun olmaz. Diş kırıklığı ve zamanla dişlerin yerinden çıkması implant tedavisini zorunlu bir hale getiriyor.

Balıkesir İmplant Tedavisi Faydası Nedir?

Birçok insan diş eksikliğine bağlı olarak yemekleri öğütme konusunda sorun yaşayabiliyor. Buna bağlı olarak yemekten tam istedikleri damak zevkini alamıyorlar. Bu tamamen biyolojik bir sorun haline dönüşüyor. Bu nedenle eksik dışı veya diş kaybı olan bireyler implant tedavisi yaptırarak daha huzurlu bir zaman geçirebilirler. İmplant ile dişler eskisinden daha güzel görünüyor.

İmplant tedavisi yapılırken mutlaka gerekli tedavi seçeneklerinin uygulanması gerekiyor. Eğer ki tedavi seçeneklerinde bir aksaklık oluşursa mutlaka hekime danışılması gerekir. Çürük dişler onarılır.  Hekim hastanın eski dişlerine ait bir kalıp çıkarır. Çıkan kalıp doğrultusunda bir yöntem izlenir. Her insanın implant tedavisi farklı yapılır. Bu nedenle de uygulanan kalıp çok önemlidir. İmplant içinde zararsız olan vidalar vardır. Zararı olmayan vidalar sayesinde implant tedavisi çok kolay bir şekilde yapılır.

Balıkesir İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi birkaç aşamada gerçekleştirilir. Öncelik ile hastaya genel anestezi veya lokal bir anestezi uygulanır. Anestezi işleminden sonra implant uygulanacak olan alan temizlenir. Çürümüş ve çekilmesi gereken bir diş varsa mutlaka çekilir.  İmplantin yerleştirileceği kemik belirlendikten sonra mevcut alana ufak bir kesit atılır. Buradaki amaç işlemin yapılacağı alanın belirlenmesidir. Diş kökünü üstlenecek yer için özel bir matkap kullanılır. Vida yardımı ile mevcut alan delinir. Diş implantı bu alana yerleştirildikten sonra oyulma işlemi meydana gelir. Diş etinin kesilen bölgesi ile birlikte, oyuk oluşur. Oluşan oyuk alanına implant tamamen takılır. Balıkesir implant tedavisi insanlar için faydalıdır. Dent 266 sitesinden bilgi alınabilir.

Balıkesir İmplant Tedavisi Aşamaları

Balıkesir implant tedavi sonrası çene kemiğine implant yerleşmiş olur. Tam olarak çene kemiğine oturması için 2 veya 6 aylık bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Bu sayede istenilen sonuçlar elde edilir. Bununla birlikte yapay diş daha sağlam bir temel oluşturur. Böylece insanlar implant ameliyatının nasıl yapıldığına dair kafalarında oluşan soru işaretlerini elemiş olurlar. Çene kemiğinin iyileşmesi ile birlikte taç kısmına yapılacak olan operasyon kesinleşmiş olur.

Ek olarak yapılan operasyon sonucunda ameliyat işlemi tamamen kesinleşmiş olur. Diş etlerinin, iyileşme göstermesi ile birlikte implant kendisini yavaş yavaş toplama başlar.  Et kendisini çeker ve eski güzel halini alır. Dileyen herkes bu imkandan yararlanabilir. Dent 266 sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.dent266.com/balikesir/implant_tedavisi

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.