DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN %
Mersin
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bayi Tahsilat

Bayi Tahsilat

ABONE OL
17 Ekim 2022 10:03
Bayi Tahsilat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

İşletmeler arası (B2B) ilişkiler ve tahsilatlar, işletmeden tüketiciye (B2C) ilişkilerden ve tahsilatlardan daha karmaşıktır. Bir B2C ortamında, işletmeyle çalışan veya işletmeden satın alan binlerce tüketici olabilir. Ticari ilişkiler, işletmenin kendisinin daha az müşteriyle çalıştığı, satış döngüsünün çok daha uzun olduğu ve daha büyük fatura tutarlarıyla sonuçlandığı durumlardan çok daha derine iner. Ödenmemiş bir B2B faturası, bir işletmenin nakit akışı için, bir tüketiciden gelen ödenmemiş bir faturadan daha fazla zorluk oluşturabilir.

İşletmeler arasında ihtiyaçların karşılanması daha karmaşık olabilir ve bu nedenle işletmeler arasındaki ilişki doğru kurulmalıdır. Daha uzun süreç, ihtiyaçları değerlendirmeyi, bir eşleşme aramayı, hizmetleri veya ürünleri dikkate almayı, işi araştırmayı, güven inşa etmeyi ve ardından karar vermeyi içerir.

Tipik bir tüketici işleminde, karar verme süreci önemli ölçüde daha kısadır. Mallarınızı bir pazarda veya bir restoranda yemek yediğinizde satmayı düşünün. Diğer birçok satıcı veya diğer seçenekler arasından seçim yapmadaki gecikme dışında, satın alma kararı süreci nispeten hızlıdır.

Online Tahsilat (B2B)

B2B faturalandırma, ödenecek hesapları ve alacak hesaplarını, krediyi, finansmanı ve faturalandırmayı içerebilir. Ödemeler döngüseldir ve muhtemelen işlenmeden önce onay gerektirebilir. Her iki taraf da ödeme sürecine dahil olur ve imzalı bir sözleşme ile belgelenmiş olur.

Etkili bir B2B süreci, bir şirketin her zaman önemli miktarda işletme sermayesine ve iyi nakit akışına sahip olmasına yardımcı olabilir. 

Temelde her türlü ödemenin alınmasını sağlayan Bayi Tahsilat, genellikle bayilerden, alt bayilerden ödeme almak ya da okul, site, kulüp, dernek, vakıf ya da apartman aidatı gibi ödemeleri almak için kullanılmaktadır.

Online tahsilat ile birçok ödeme alınabilir. Finrota, netahsilat ürünü ile bayi, alt bayiler yada okul, site, kulüp, dernek veya apartman aidatı gibi ödemeleri almak için kullanabilirsiniz.

Ödeme işlemi gerçekleştirmek isteyen müşteri, üye ya da bayiniz firmanıza özel oluşturulmuş tahsilat sayfasını ziyaret eder. Karşılarına çıkan giriş ekranından sisteme kayıtlı bilgileri ile giriş yaparlar. Giriş sonrasında ödeme yapabilecekleri tutar ve kart bilgisi sayfası açılır ve burada istedikleri miktarda ödeme yapabilirler.

İşletmenizin bayi ve alt bayileri ile sorunsuz ve takibi kolay bir ticari süreç gerçekleştirmesi için yeni rotası finrota.com! Sunduğu birçok ürün ile büyük küçük her işletmenin finanasal süreçlerinde kolaylık sağlar.

Finansal Teknolojide Rota; https://finrota.com/netahsilat/

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.