DOLAR 19,1115 0.06%
EURO 20,6435 0.08%
ALTIN 1.201,750,09
BITCOIN %
Mersin
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bulaşık Makinesi Normal Çalışıyor Ama Su Almıyor?

Bulaşık Makinesi Normal Çalışıyor Ama Su Almıyor?

ABONE OL
25 Mart 2022 11:07
Bulaşık Makinesi Normal Çalışıyor Ama Su Almıyor?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bulaşık makineleri, bulaşıklarınızı iyi bir şekilde yıkayabilmek için elektrik bağlantısının dışında sağlıklı bir su bağlantısına da ihtiyaç duyar. Güçlü motoru ve etkili fıskiyeleriyle bulaşıklarınızın yüksek sıcaklık değerlerine ulaşan suda yıkanmasını sağlar. Eğer makineniz seçtiğiniz yıkama programına uygun miktarda veya hiç su alımı yapamaz ise programı ilerletemez. Bu durumda da makinenizi kullanamazsınız. Dolayısıyla bulaşık makinenizi normal şekilde çalıştırdıktan sonra yıkamaya başlamaması gibi bir durumlar karşılaştıysanız su alımı yapamıyor demektir. Arçelik Servisi merkezimizde de bu sorunu çok sık şekilde görüyoruz. Bulaşık makinenizi su alamıyor ise bunun pek çok farklı nedeni olabilir.

Bulaşık Makinesi Neden Su Alamaz?

Bulaşık makinenizin normal şekilde çalışabilmesi için seçtiğiniz yıkama programına uygun miktardaki suyu sorunsuz bir şekilde alabilmesi gerekmektedir. Bulaşık makineniz su alamaz ise yıkama yapamaz. Bu durumda cihazın temel fonksiyonuna aykırılık meydana getirir. Bulaşık makinenizin su alamamasına neden olabilecek birden fazla etken söz konusudur. Bu doğrultuda bulaşık makinenizin su alamaması;

  • Bağlı olduğu su tesisatında su akışı olmaması veya yeterli basınca sahip olmaması,
  • Su giriş ventili arızası,
  • Su seviye anahtarı arızası,
  • Programın iptal edilmesi,
  • Çocuk kilidinin devrede olması,
  • Kapak conta veya kapak kilidi arızası,

Şeklindeki nedenler dolayısıyla gerçekleşir. Bu arıza ihtimallerinden bazılarının belirlenebilmesi için bile profesyonel müdahaleye ihtiyaç bulunmaktadır. Profesyonel bulaşık makinesi arıza onarımı için Sancaktepe Arçelik Servisi merkezimizden 7/24 destek alabilirsiniz.

Bulaşık Makinesinin Su Almama Sorunu Nasıl Çözülür?

Bulaşık makinenizi normal şekilde çalıştırdıktan sonra bir türlü su almaması sorunu için Göztepe Arçelik Servisi uzman teknikerlerimizde destek alabilirsiniz. Uzman teknikerlerimiz bulaşık makinenizde su bağlantısının sorunsuz ve doğru şekilde yapılmış olması durumunda parça arızası olasılıklarını değerlendirir. Buna göre de öncelikli olarak su seviye anahtarı ve su giriş ventili parçalarını kontrol eder. Bu iki parçadan birisinde veya ikisinde birden arıza olması durumunda makineniz su alamayacaktır. Bu yüzden arızalı olduğu belirlenen su giriş ventili veya su seviye anahtarı yada ikisi birden yenisiyle değiştirilir.

Bulaşık makinenizin kapağının tam kapanmaması durumunda da sistem güvenlik nedeniyle su alımına başlamaz. Makinenin kapağı kilit mekanizmasının arızalanması veya contalarının eskimesinden dolayı tam olarak kapanamaz. Bu durumda uzman teknikerlerimiz conta ve kilit mekanizmasını kontrol ederek, arızalı olduğunu belirlediği parça için orijinal yedeğiyle değişim gerçekleştirir.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.