DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 360160-0,69%
Mersin
27°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Hibe Desteği Yaralanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Hibe Desteği Yaralanmak İçin Ne Yapmalıyım?

ABONE OL
5 Kasım 2021 17:43
Hibe Desteği Yaralanmak İçin Ne Yapmalıyım?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Hibe destekleri devlet tarafından girişimcilere sağlanan desteklerdir. Bir nevi girişimcinin iş kurması için bir sermaye niteliği taşımaktadır. Bu sayede girişimciler kolaylıkla işlerini kurabilirler. Uygulama resmi gazetede yayınlanmasının ardından yürürlüğe girmiştir. Verilen hibe destekleri ve sunulan avantajlar sayesinde ekonomik yükselme ve istihdamda artış yaratmak amaçlanmaktadır. Üstelik adından da anlaşılabileceği gibi herhangi bir geri ödemesi bulunmaz. Bu durum hibe desteğinin en sevilen yönlerinden bir tanesidir. Daha detaylı bilgilere TesvikHibe.Com web adresi üzerinden ulaşılabilir.

Hibe Desteği Hangi Kurumdan Alınır?

Hibe desteği için yararlanılabilecek farklı kurumlar vardır. Bunlardan ilki herkesçe bilinen KOSGEB’tir. Diğerleri ise kamu bankaları ve Tarım Orman müdürlüklerdir (il veya ilçe olması fark etmez). Hibe desteği almak isteyenler bu kurumlardan birini tercih edebilir. Bunun için kurumun istediği belgelerin temin edilmesi ve kuruma beyanı gerekir. Daha sonraki süreç kuruma göre farklılık gösterir. Örneğin hibe desteği için KOSGEB tercih edilecek olursa bir eğitim sürecine gireniz gerekir. Girişimciler için özel olarak hazırlanan eğitimden başarı ile mezun olmalısınız. Başarılı olamayan adaylar bu hibe desteğinden yararlanma fırsatını kullanamazlar. Süreç burada bitmez. Hibe desteği almak isteyen kişilerin projelerini detaylı bir şekilde plana dökmesi gerekir. Daha sonraki adımda ise proje kurumun gerekli mercilerine sunulur. Projenizin beğenilerek onay alması halinde girişimci adayı krediden yaralanabilir. Diğer hibe seçeneklerinden bir tanesi olan bankaların ise şartları değişiklik gösterir. Tarım Orman Müdürlüğü ekstra belgeleri duruma göre isteyebilmektedir.

Hibe Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

Hibe desteğinden yararlanmak isteyen kişinin her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Bu şartı karşılamayan adayların başvuru yapma şansları yoktur. Bunun yanında hibe desteği almak isteyen girişimcilerin taşımsı gereken diğer şart yasal yaş sınırına ulaşmış olmaktır. Yani başka bir deyişle 18 yaşın üzerinde olmayan adayların hibe desteğinden yararlanması mümkün değildir. Kurumların belirttikleri belgelerde eksik olanlarda teşvik için başvuru yapamaz. Sizin düşüncenizde de bir iş yeri kurmak fikri varsa hibe desteğinden yararlanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için https://www.tesvikhibe.com/ziraat-bankasi-baska-hesaba-para-yatirma/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.