DOLAR 18,8305 0.02%
EURO 20,1420 -0.34%
ALTIN 1.131,370,01
BITCOIN 4325100,13%
Mersin
11°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kişisel Gelişim ve Eğitim

Kişisel Gelişim ve Eğitim

ABONE OL
11 Şubat 2022 10:44
Kişisel Gelişim ve Eğitim
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim hayatımızın ve toplumumuzun üstün yararının sağlanmasında önemli bir kavram olmakla birlikte bir milletin geleceğini şekillendiren temel bir unsurdur. Kişisel gelişim ve toplumsal gelişimde önemli rol oynayan eğitim politikaları hayati önem taşımaktadır. Güçlü sağlık sistemi, üreten bir toplum ancak nitelikli eğitim programlarıyla oluşturulabilir. Nitelikli eğitim programı aynı zamanda güçlü bir ekonomi içinde temel oluşturmaktadır. Yani bir ülke için önemli yapılar arasında yer alan birçok yapı eğitim politikalarıyla şekillenmektedir. Teknoloji alanında ki gelişmeler ve daha birçok gelişme eğitim sürecinin kişisel ve toplumsal gelişime olan katkılarının bir yansımasıdır. Kişisel gelişim ve toplumsal gelişimde eğitimin bu denli rol oynaması elbette doğal bir durum. İşte bu sebeplerle eğitim öğretim sürecinde ülke yatırımlarının yanında kişisel yatırımların da önemli bir yeri vardır.

Eğitimde Rehberliğin Kişisel Gelişime Katkısı

Rehberlik hizmetleri oldukça önemli bir hizmet türü olmakla birlikte eğitim ve öğretim sürecindeki önemi giderek anlaşılmaktadır. Eğitimin ve öğretim sürecinin sadece hazır bilgileri aktarma süreci olmadığı her geçen gün daha iyi anlaşıldıkça rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin önemi de artmaktadır. Kişisel gelişimde önemli bir yer edinen rehberlik hizmetleri eğitim kurumları tarafından yürütülüyor olsa da kişisel gelişimde rehberlik amaçlı birçok site de insanların kullanımına sunulmuştur. Kişisel gelişimde de önemli bir hizmet olarak öne çıkan rehberlik hizmetlerinin sağlandığı sitelerin doğru ve güvenilir bilgiler içermesi önem taşımaktadır. Kişisel gelişim alanında hizmet sunan birçok site bunun yanında kişisel gelişime katkıda bulunabilecek binlerce içeriği de içerisinde barındırmaktadır. Kişisel gelişim sürecinin çok yönlü bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Tüm bunlar düşünülerek bu sürecin yürütülmesinde fayda vardır. Her geçen gün giderek artan sitelerin bu anlamda aktif kullanılabilmesi elbette yarar sağlayacaktır.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.