DOLAR 19,1115 0.06%
EURO 20,6435 0.08%
ALTIN 1.201,750,09
BITCOIN %
Mersin
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Saç Ekimi Fiyatları 2022 Yılında Nasıl?

Saç Ekimi Fiyatları 2022 Yılında Nasıl?

ABONE OL
9 Mart 2022 16:23
Saç Ekimi Fiyatları 2022 Yılında Nasıl?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

Androjenik alopesi olarak da bilinen erkek tipi saç dökülmesi içi erkekler için en yaygın saç dökülmesi türü olarak karşımıza çıkarken saç ekimi fiyatları 2022 yılında da merak ediliyor. Erkeklerin en az yarısının hayatında etkili olan androjenik alopesi, genler ve erkek cinsiyet hormonları ile bağlantılı olarak karşımıza çıkıyor. Başın ön ve üst bölgelerinde sürekli çekilmeye neden olan bir dökülme modelinden kaynaklanan bu sorun artık uygun saç ekim ücretleri ile çözülebiliyor.

Uygun Saç Ekim Ücretleri ile Doğal Görünüm Mümkün

Erkek tipi saç dökülmesinden oldukça etkilenen erkeklere artık uygun saç ekim ücretleri ile özgüvenlerini yeniden kazanmalarına yardımcı olacak ideal tedavi sağlanabiliyor. Saç ekimi, adından da anlaşılacağı gibi, saç derisinin hormonal kayıptan etkilenme olasılığı daha düşük olan bölgesinden alınan saç köklerinin, saç dökülmesinden etkilenen bölgeye taşınması işlemidir.

Bu tip saç dökülmesi son derece yaygın olsa da beraberinde şu sorunları getiriyor:

  • Görünüme ilişkin memnuniyetsizlik: Bu durum, erkeklerin güven kaybına ve utangaç hissetmelerine neden olabilir. Erkeklerin güzelliğe yönelik uygulamaları azken bir de saçta görülen bariz dökülme özsaygıyı etkileyebilirken çekici hissetmemeye yol açabilir.
  • Yaşlanmakla ilgili endişeler: Çoğu insan için saç gençlikle bağlantılıdır, bu nedenle erkekler saç dökülmesinin gençlikleriyle ilgili bir sorun olarak düşünebilir.
  • Saçı şekillendirememe: Birçok saç dökülmesi hastası için, saçı dökülmeyi gizleyecek şekilde şekillendirmek çok zor hale gelir.

Saç Ekimi Fiyatları 2022 Yılında Hangi Aralıkta?

Saç ekimi prosedürleri yıllar içinde önemli ölçüde ilerlemiştir. En gelişmiş teknikler sayesinde saç ekimlerinde doğal olmayan bir görünüm oluşturan daha büyük greftler yerine 1-4 ayrı saç arasında değişen çok daha küçük greftler kullanmaktadır. Günümüzde çok yetenekli ve deneyimli cerrahlar, minimum geçici yara izi ile son derece doğal görünümlü ve yüksek yoğunluklu sonuçlara ulaşabiliyor. Saç ekimi fiyatları 2022 yılında en az sayıda greft için 5.000-6.000 TL seviyesinde başlayıp en karmaşık işlemler için ise 20.000 TL’yi bulabilmektedir. Unutmamak lazım ki saç saç ekim ücretleri Avrupa ülkelerinde ve Kuzey Amerika’da dolar/Euro cinsinden bu seviyeye ulaşabilmektedir.

Peki bu teknikler neler?

Foliküler ünite transplantasyonu (FUT)

Yaygın olarak FUT olarak adlandırılan foliküler ünite nakli, saçların dirençli olduğu kafa derisinin arkasında veya yanında bulunan bir bölgeden saç derisinin kel veya saçsız bölgelerine ekildiği yaygın bir prosedürdür. Doğal görünümlü sonuçlar elde etmek için 1 ila 4 saç arası foliküler ünite kullanılır. Operasyon için, donör alandan bir doku şeridi çıkarılır ve mikroskobik bir diseksiyon tekniği kullanılarak birçok ayrı birime kesilir. Cerrah daha sonra saç derisinin alıcı bölgesinde foliküler ünitelerin yerleştirildiği küçük delikler açar. Bu teknik, kafa derisine gelen travmayı en aza indirir, geniş ölçekli saç ekimi seansları yapabilmeyi sağlar. Yine de FUT sonrası kısa saç tıraşında belirgin bir iz görülebildiğinden kadın saç ekimi dışında daha az tercih edilen bir işlem haline gelmiştir.

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE)

Foliküler ünite ekstraksiyonu veya FUE, FUT’tan farklıdır; çünkü 1 ila 4 saç arasındaki foliküler ünite, bir şeridi çıkarmak yerine doğrudan donör alandan birer birer çıkarılır. FUT nakillerinde donör alan olarak kafa derisinden doku kullanılması gerekirken, FUE göğüs, kollar, karın, sırt, bacaklar ve yüz dahil olmak üzere başın dışındaki alanlardan kökler toplayabilir. Bu teknik, şeridin çıkarılmasına engel olacak kadar sıkı bir kafa derisi olan hastalar için FUT’a ideal bir alternatif tedavi sağlayabilir. Günümüzde safir, nanogreft gibi birçok alt marka altında pazarlanmakta ve saç izi sorununa çok rahatlatıcı bir çözüm getirmektedir.

Doğrudan Saç Ekimi (DHI)

FUE’nin bir uzantısı olarak bilinse de doğrudan saç ekimi greft çıkarma ve choi pen ile doğrudan ekim imkanı ile yeni bir saç ekim tekniği olarak sunulmaktadır. Aynı anda greft çıkarma ve ekim işlemi yapılmasını sağlayarak yoğun bir saç ekimi sağlar. Ancak bir taraftan daha yüksek saç ekim ücretleri gerektirir; çünkü zahmetli ve birkaç seansta yapılması gereken bir prosedür olabilir.

Saç dökülmesinden mustaripseniz, saç ekimi fiyatları 2022 yılında artarken mutlaka titiz bir klinik arama süreci gerçekleştirin. Saç dökülmesinin endişe verici gidişatına dur demeden önce doğal görünüm vaat eden klinikleri araştırın.  Türkiye’deki saç ekim merkezleri en yeni teknikleri takip ediyor ve her yıl Türkiye dışından 10 binlerce hastaya çözüm sunuyor. Siz de daha fazla bilgi edinmek ve hangi tekniğin size en uygun olduğunu öğrenmek için www.mediturkclinic.com adresi üzerinden ücretsiz saç analizi talep edebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.