DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3587433,48%
Mersin
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Teşvik Kredisi Geri Ödenir Mi?

Teşvik Kredisi Geri Ödenir Mi?

ABONE OL
5 Kasım 2021 09:16
Teşvik Kredisi Geri Ödenir Mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya genelinde birçok devlet girişimci vatandaşlarını çeşitli yollarla desteklemeye çalışır. Bu sayede güçlü bir ekonomi ve artan bir istihdam hedeflenir. Ülkemizde girişimcileri ve işletme sahiplerini çeşitli yollarla destekler. Devletimizin girişimci vatandaşlara verdiği desteklerden bir tanesi de teşvik kredisidir. Yüzlerce girişimci bu uygulamadan yararlanmış ve kendi iş yerlerini açmıştır. Krediyi almak içinse girişimcinin bir takım kriter ve şartlara uyuyor olması gerekir. Bu şartları taşımayan ve kriterlere uymayan kişilerinse uygulamadan yararlanma hakkı bulunmaz. Teşvik kredisi uygulamasının en ilgi çeken ve beğenilen yanı ise herhangi bir şekilde geri ödemesinin olmamasıdır. Bu uyulamadan yararlanmak için birkaç seçenek mevcut. Bunlar KOSGEB, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve devlete ait olan bankalardır. Bu konu hakkında detaylı bilgileri Kreditesvik.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Teşvik Kredisinde Hangi Şartlar Aranır

Devlet kurumlarınca girişimciye sağlanan teşvik kredisini alabilmek için bir takım şartları ve kriterleri karşılıyor olmanız gerekir. Uygulamadan yararlanmak için ilk kriter Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Bunun dışında teşvik kredisine başvurabilmek için yasal yaş sınırı olan 18 yaşının doldurulmuş olması gerekir. 18 yaşından küçükler ve Türkiye vatandaşlığı bulunmayanlar krediden yararlanamaz. Teşvik kredisi denildiği zaman akla ilk gelen seçenek olan KOSGEB, girişimcilere ciddi teşvik paraları ödemektedir. Kurumun para ödemek içinse bazı şartları var. Öncelikle bu alanda bir eğitime girmeniz ve başarılı bir şekilde mezun olmanız gerekmektedir. Daha sonraki süreçte kafanızda bulunan projeyi güzel bir şekilde plana dökmeli ve kuruma teslim etmelisiniz. Projenin kabul edilmesi halinde teşvik kredisi almaya hak kazanırsınız. İl ve İlçe Tarım ve Orman müdürlüğü ve bankalara da sizden istenen belgeler ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Teşvik Kredisine Kimler Başvurabilir?

  • Hayvancılık faaliyeti sürdüren çiftçiler
  • Sera üretimi yapan üreticiler
  • Yeni iş fikirlerine yönelik proje oluşturanlar
  • Esnaflar
  • Kobiler

Bu krediden yararlanabilir. Sizden istenen belgeleri topladıktan sonra kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Teşvik kredisi girişimciler ve özellikle gençler için büyük bir fırsat. Teşvik kredisine dair her şeyi https://www.kreditesvik.com/kredi-karti-aidati-almayan-bankalar-2021 web adresinden öğrenebilirsiniz.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.