DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3095200,76%
Mersin
17°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gürkan Siviş Akaryakıt İstasyonu Yatırımcılarının Gözdesi Ankara

Gürkan Siviş Akaryakıt İstasyonu Yatırımcılarının Gözdesi Ankara

ABONE OL
1 Temmuz 2021 17:28
Gürkan Siviş Akaryakıt İstasyonu Yatırımcılarının Gözdesi Ankara
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Türkiye’de araç sayılarının her geçen gün artması, özellikle trafikteki artışla birlikte akaryakıt kullanımının artmasını da beraberinde getirdi. Akaryakıt kullanımı artınca, bu sektörde akaryakıt istasyonu olarak da adlandırılan benzinlik açmak isteyen yatırımcıların sayısı da arttı. Akaryakıt istasyonu yatırımı yapmak isteyen kurumsal ve bireysel yatırımcıların son dönemde Ankara’ya yoğun ilgi gösterdiği ortaya çıktı.

Türkiye’de çeşitli araç ekipmanlarının da satışının yapıldığı akaryakıt istasyonları büyüyen bir sektör haline geldi. Çünkü bir benzinlikte araçlara yakıt verme dışında da çok sayıda hizmet kolunun olması yatırımcıların da dikkatini çeken bir konu oldu. Müşteri sayısını ve cirosunu arttırmak isteyen benzinlik yatırımcılarının kanunen uyması gereken de bazı önemli koşulların olduğu biliniyor.

Benzinlik Yatırımcıları Ankara’yı Seçiyor

Genel anlamda şehir içinde benzinlik kurmanın belli başlı şartları bulunuyor. Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Siviş , son dönemde giderek artan akaryakıt istasyonu yatırımcıları için bu koşullara dikkat çekti. Andaç, şehir içinde akaryakıt istasyonu kurabilmek için ağır koşullar olması sebebiyle genellikle şehir dışı yollarda benzinlik açmanın avantajlı olduğunu söyledi.

Şehir içinde artan müşteri potansiyelinin akaryakıt istasyonu yatırımlarında mutlaka göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade eden Gürkan Siviş , yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. Bir akaryakıt istasyonu açabilmek için en az 1.600 metrekare alana sahip olunması gerektiğini söyledi. Son dönemde Ankara’nın şehir merkezi denilebilecek bölgelerinde bu alanı hazırlayarak benzinlik açan yatırımcıların sayısının bir hayli arttığını belirtti.

Akaryakıt İstasyonu Yatırımlarında Önemli Detaylar

Şehir içinde bulunan akaryakıt istasyonlarının tehlikeli olması sebebiyle birçok şarta uyulması gerektiğini söyleyen Gürkan Siviş , akaryakıt ruhsatı almak için önceden hazırlık yapılmasını tavsiye etti. Belediyelerle birlikte hareket edilmesi gereken bu süreçte profesyonel gayrimenkul danışmanlığının önemli olduğunu söyledi.

Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Siviş , benzinlik istasyonu kurmak için gerekli izinlerin alınmasıyla birlikte kazançlı bir yatırım yapılacağını vurguladı. Özellikle trafikteki araç sayısının her geçen gün arttığı kentlerden biri olan Ankara’da akaryakıt istasyonu yatırımları da artış gösterdi.

https://www.instagram.com/gurkansivis/

 

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.