DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 308034-0,22%
Mersin
17°

KAPALI

17:46

AKŞAM'A KALAN SÜRE

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMİN BELİRLEYİCİSİ EKONOMİ VE 6 MİLYON GENÇ SEÇMEN OLACAK!

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMİN BELİRLEYİCİSİ EKONOMİ VE 6 MİLYON GENÇ SEÇMEN OLACAK!

ABONE OL
14 Eylül 2021 13:27
ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMİN BELİRLEYİCİSİ EKONOMİ VE 6 MİLYON GENÇ SEÇMEN OLACAK!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Siyaset ve iş dünyasının tanınmış isimlerinden Esen Ermiş Ertürk katıldığı TV programında önümüzdeki seçimlere yönelik önemli tespitlerde bulundu.

 

“Ekonomi diyorsunuz. Türkiye’deki ücretli çalışan sayısı ne olmuş? Neredeyse üç milyon beş yüz on beş gibi bir şey. Yani her on sigortalıdan dört tanesi asgari ücretli. E dolayısıyla böyle olunca ücretli çalışanlarla alakalı her haber, her zam, her iyileştirme, olumlu ya da olumsuz herşey otomatikman ülkenin iklimine siyasetin durumuna her şey yansıyor. Dünya çapında bir ekonomik buhran yaşanıyor, üstüne pandemi üstüne dünya ticaret pastası daralıyor bambaşka yeni bir çağ açılıyor. İktisat Teorileri döngülerine göre ekonomik döngülerin iki 2008 krizinden bu yana en sıkıntılı olduğu süreci yaşıyoruz bu Amerika’da da böyle, Avrupa’da da böyle, İngiltere’de de böyle, (Brexit sürecinden sonra )

Iktidarı olsun, muhalefet olsun şuna dikkat etmeliler, önümüzdeki dönemdeki seçimleri belirleyecek olan şey ekonomi.Ayağı yere basan ve 6 milyon yeni oy kullanacak gencin ilgisini çekecek gerçekçi vaatlerde bulunmaları gerekiyor.

Bakınız toplumun %1’lik oranda tuzu kuru olanların değil %99 oranının taleplerini karşılayacak perspektifi sunan seçimi alacak.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.