DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3206791,95%
Mersin
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Uzaklara Uzanan Kardeş Eli

Uzaklara Uzanan Kardeş Eli

ABONE OL
29 Haziran 2021 17:30
Uzaklara Uzanan Kardeş Eli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çalışanları ile beraber tamamen gönüllü olarak bir çalışma sürdüren Paylaşım Vakti Derneği, 2020 yılında kurulduğundan bu yana kendi visyonuna uyum sağlayarak ilerlemeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra insanların yaptıkları bağışları Müslüman kardeşlerimizin her türlü sıkıntısında yanlarında olmak için kullanan dernek, örnek olarak da kendilerine hadisleri, bizim her birimizin doğru saydığı öğretileri almıştır.

İşleyiş bakımından bir derneğin ilerleme prensiplerinden sapmayan hatta olabildiğinde istikrarlı bir şekilde, en fazla yarar sağlamayı başarabilmek adına çalışan dernek, uzaklardaki kardeşlerimizin ellerinden tutmak, onlara umut olmak ve hayatlarını kaybetmelerini önlemek için bizim adımıza onların yanında olmaktadırlar. Bunu sağlarken de aslında olabilecek en iyi şekilde adaletsizliği, zulmü yok etmeye çalışmaktadırlar.

 Bir Yardım Kapısı

İnsanların çoğunun kardeşlerimize dokunmak, onlara yan yana olduğumuzu hissettirmek adına yaptıkları kurban bağışı, yardımlar, vekaletler şeklinde sayılabilecek yardımları Paylaşım Vakti Derneği aracılığıyla direkt olarak gerçek sahiplerine ulaştırılmaktadır. Dernek bunu sağlarken de hiçbir şekilde bir kar elde etmemekle beraber bir beklenti içerisinde de olmamaktadır. Derneğin tek amacı, kendi sloganlarında da kullandıkları gibi Allah’tan geleni Allah’ın tüm kulları ile paylaşmayı, biz tokken başkasının aç yatmasını önlemektir.

Bu sebeple birçok bölgede faaliyetlerine devam eden dernek, Afrikada kurban bayramlarını, gelen kurban bağışları ile gerçek bir bayram haline getirmektedirler. Bu uğurda çalışırken, taşın altına elini atan herkesi de memnun etmeye devam ediyorlar.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.